Waiting for indexing
Opel Zafira 2.0 Turbo OPC - 192Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
192Hp
Modified
225Hp
Difference
33Hp
Torque
Original
250Nm
Modified
320Nm
Difference
70Nm
Mod Power
17%
Mod Torque
28%
Opel Zafira 2.0 Turbo OPC - 192Hp
| Brand: | Opel |
| Model: | Zafira |
| Generation: | (A) - 1999 - 2005 |
| Engine: | 2.0 Turbo OPC - 192Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 192Hp |
| Original torque: | 250Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 225Hp |
| Power difference: | 33Hp |
| Mod torque: | 320Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Mod Power: | 17% |
| Mod Torque: | 28% |
Data sheet
| Engine Code: | Z20LET |
| Displacement: | 1998 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 86,0 mm |
| Compression Ratio: | 8.80 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch ME1.5.5 |
| Tools: | Alientech Kess - CMD OBD - Dimsport Genius- MPPS- |