Waiting for indexing
Opel Zafira 1.4 Turbo 120Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
120Hp
Modified
160Hp
Difference
40Hp
Torque
Original
200Nm
Modified
250Nm
Difference
50Nm
Mod Power
33%
Mod Torque
25%
Opel Zafira 1.4 Turbo 120Hp
| Brand: | Opel |
| Model: | Zafira |
| Generation: | (C) - 2011 - 2016 |
| Engine: | 1.4 Turbo 120Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 120Hp |
| Original torque: | 200Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 160Hp |
| Power difference: | 40Hp |
| Mod torque: | 250Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Mod Power: | 33% |
| Mod Torque: | 25% |
Data sheet
| Engine Code: | A14NET |
| Displacement: | 1364 CC |
| Bore & Stroke: | 72,5 X 82,6 mm |
| Compression Ratio: | 9.50 : 1 |
| Ecu Model: | Delco E78 |
| Tools: | Alientech Kess - CMD OBD - Magic Motorsport MAGPRO OBD - |