Waiting for indexing
Peugeot Boxer 2.0 BlueHDI 130Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
130Hp
Modified
200Hp
Difference
70Hp
Torque
Original
340Nm
Modified
450Nm
Difference
110Nm
Mod Power
53%
Mod Torque
32%
Fuel Saving
10%
Peugeot Boxer 2.0 BlueHDI 130Hp
| Brand: | Peugeot |
| Model: | Boxer |
| Generation: | 4th - 2012 -> |
| Engine: | 2.0 BlueHDI 130Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 130Hp |
| Original torque: | 340Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 200Hp |
| Power difference: | 70Hp |
| Mod torque: | 450Nm |
| Torque difference: | 110Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 53% |
| Mod Torque: | 32% |
Data sheet
| Engine Code: | AHN |
| Displacement: | 1997 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 94,6 mm |
| Ecu Model: | Delphi DCM6.2 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - Autotuner Bootmode - Autotuner OBD - bFlash OBD - CMD BDM - CMD CMD Bench - CMD OBD - CMD Tricore Boottool - Dimsport New Trasdata- Magic Motorsport MAGPRO Bootmode - Magic Motorsport MAGPRO OBD - |