Waiting for indexing
Peugeot Expert 2.0 HDi 128Hp (->..2011)
Original
Modified
Difference
Power
Original
128Hp
Modified
160Hp
Difference
32Hp
Torque
Original
300Nm
Modified
360Nm
Difference
60Nm
Mod Power
25%
Mod Torque
20%
Fuel Saving
10%
Peugeot Expert 2.0 HDi 128Hp (->..2011)
| Brand: | Peugeot |
| Model: | Expert |
| Generation: | -> 2016 |
| Engine: | 2.0 HDi 128Hp (->..2011) |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 128Hp |
| Original torque: | 300Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 160Hp |
| Power difference: | 32Hp |
| Mod torque: | 360Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 25% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Engine Code: | DW10 |
| Displacement: | 1997 CC |
| Bore & Stroke: | 85,0 X 88,0 mm |
| Compression Ratio: | 17.50 : 1 |
| Ecu Model: | Siemens/Continental SID803A |
| Tools: | Alientech Kess - CMD OBD - Magic Motorsport MAGPRO OBD - |