Waiting for indexing
Peugeot Rifter 1.5 BlueHDI 100Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
100Hp
Modified
130Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
254Nm
Modified
300Nm
Difference
46Nm
Mod Power
30%
Mod Torque
18%
Fuel Saving
10%
Peugeot Rifter 1.5 BlueHDI 100Hp
| Brand: | Peugeot |
| Model: | Rifter |
| Generation: | 2018 -> |
| Engine: | 1.5 BlueHDI 100Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 100Hp |
| Original torque: | 254Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 130Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 300Nm |
| Torque difference: | 46Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 30% |
| Mod Torque: | 18% |
Data sheet
| Displacement: | 1499 CC |
| Ecu Model: | Bosch MD1CS003 |
| Tools: | Alientech KTAG - bFlash Bench - CMD CMD Bench - |