Waiting for indexing
Porsche Cayenne 4.0T S E-Hybrid - 680Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
680Hp
Modified
800Hp
Difference
120Hp
Torque
Original
900Nm
Modified
1000Nm
Difference
100Nm
Mod Power
17%
Mod Torque
11%
Porsche Cayenne 4.0T S E-Hybrid - 680Hp
| Brand: | Porsche |
| Model: | Cayenne |
| Generation: | 2018 -> |
| Engine: | 4.0T S E-Hybrid - 680Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 680Hp |
| Original torque: | 900Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 800Hp |
| Power difference: | 120Hp |
| Mod torque: | 1000Nm |
| Torque difference: | 100Nm |
| Mod Power: | 17% |
| Mod Torque: | 11% |
Data sheet
| Displacement: | 3996 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 86,0 mm |