Waiting for indexing
Porsche Macan S 3.0T - 355Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
355Hp
Modified
400Hp
Difference
45Hp
Torque
Original
480Nm
Modified
680Nm
Difference
200Nm
Mod Power
12%
Mod Torque
41%
Porsche Macan S 3.0T - 355Hp
| Brand: | Porsche |
| Model: | Macan |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | S 3.0T - 355Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 355Hp |
| Original torque: | 480Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 400Hp |
| Power difference: | 45Hp |
| Mod torque: | 680Nm |
| Torque difference: | 200Nm |
| Mod Power: | 12% |
| Mod Torque: | 41% |
Data sheet
| Displacement: | 2995 CC |
| Bore & Stroke: | 84,5 X 89,0 mm |
| Compression Ratio: | 11.20 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MG1CS002 |
| Tools: | Autotuner Bench - bFlash OBD - |