Waiting for indexing
Porsche Panamera 4S - 440Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
440Hp
Modified
530Hp
Difference
90Hp
Torque
Original
550Nm
Modified
660Nm
Difference
110Nm
Mod Power
20%
Mod Torque
20%
Porsche Panamera 4S - 440Hp
| Brand: | Porsche |
| Model: | Panamera |
| Generation: | 971 - 2017 -> |
| Engine: | 4S - 440Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 440Hp |
| Original torque: | 550Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 530Hp |
| Power difference: | 90Hp |
| Mod torque: | 660Nm |
| Torque difference: | 110Nm |
| Mod Power: | 20% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Engine Code: | CSZ |
| Displacement: | 2894 CC |
| Bore & Stroke: | 84,5 X 86,0 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MG1CS002 |
| Tools: | Autotuner Bench - Autotuner Bootmode - Autotuner OBD - CMD CMD Bench - |