Waiting for indexing
Renault Mascott 2.8 DCi 100Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
100Hp
Modified
140Hp
Difference
40Hp
Torque
Original
285Nm
Modified
350Nm
Difference
65Nm
Mod Power
40%
Mod Torque
22%
Fuel Saving
10%
Renault Mascott 2.8 DCi 100Hp
| Brand: | Renault |
| Model: | Mascott |
| Generation: | All |
| Engine: | 2.8 DCi 100Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 100Hp |
| Original torque: | 285Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 140Hp |
| Power difference: | 40Hp |
| Mod torque: | 350Nm |
| Torque difference: | 65Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 40% |
| Mod Torque: | 22% |
Data sheet
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd - |