Waiting for indexing
Renault Mascott 3.0 DCi 156Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
156Hp
Modified
190Hp
Difference
34Hp
Torque
Original
350Nm
Modified
420Nm
Difference
70Nm
Mod Power
21%
Mod Torque
20%
Fuel Saving
10%
Renault Mascott 3.0 DCi 156Hp
| Brand: | Renault |
| Model: | Mascott |
| Generation: | All |
| Engine: | 3.0 DCi 156Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 156Hp |
| Original torque: | 350Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 190Hp |
| Power difference: | 34Hp |
| Mod torque: | 420Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 21% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Ecu Model: | Bosch EDC16C3 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - CMD BDM - FGtech- |
| Protocols: | Obd |