Waiting for indexing
Renault Trafic 2.0 DCi - 145Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
145Hp
Modified
190Hp
Difference
45Hp
Torque
Original
350Nm
Modified
400Nm
Difference
50Nm
Mod Power
31%
Mod Torque
14%
Fuel Saving
10%
Renault Trafic 2.0 DCi - 145Hp
| Brand: | Renault |
| Model: | Trafic |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 2.0 DCi - 145Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 145Hp |
| Original torque: | 350Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 190Hp |
| Power difference: | 45Hp |
| Mod torque: | 400Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 31% |
| Mod Torque: | 14% |
Data sheet
| Ecu Model: | Bosch MD1CS006 |
| Tools: | Autotuner Bench - CMD CMD Bench - |