Waiting for indexing
Renault truck Magnum 440Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
440Hp
Modified
520Hp
Difference
80Hp
Torque
Original
2050Nm
Modified
2550Nm
Difference
500Nm
Mod Power
18%
Mod Torque
24%
Renault truck Magnum 440Hp
| Brand: | Renault truck |
| Model: | Magnum |
| Generation: | All |
| Engine: | 440Hp |
| Original power: | 440Hp |
| Original torque: | 2050Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 520Hp |
| Power difference: | 80Hp |
| Mod torque: | 2550Nm |
| Torque difference: | 500Nm |
| Mod Power: | 18% |
| Mod Torque: | 24% |
Data sheet
| Ecu Model: | Bosch MS6.2 |
| Tools: | Alientech Kess - FGtech- |