Waiting for indexing
Renault truck Magnum 500Hp DXI-13
Original
Modified
Difference
Power
Original
500Hp
Modified
577Hp
Difference
77Hp
Torque
Original
2450Nm
Modified
2805Nm
Difference
355Nm
Mod Power
15%
Mod Torque
14%
Renault truck Magnum 500Hp DXI-13
| Brand: | Renault truck |
| Model: | Magnum |
| Generation: | All |
| Engine: | 500Hp DXI-13 |
| Original power: | 500Hp |
| Original torque: | 2450Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 577Hp |
| Power difference: | 77Hp |
| Mod torque: | 2805Nm |
| Torque difference: | 355Nm |
| Mod Power: | 15% |
| Mod Torque: | 14% |
Data sheet
| Ecu Model: | TRW TRW EMS2 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - |
| Protocols: | Obd - Bootmode - |