Waiting for indexing
Renault truck Midlum 220Hp DXI-5
Original
Modified
Difference
Power
Original
220Hp
Modified
265Hp
Difference
45Hp
Torque
Original
800Nm
Modified
1050Nm
Difference
250Nm
Mod Power
20%
Mod Torque
31%
Renault truck Midlum 220Hp DXI-5
| Brand: | Renault truck |
| Model: | Midlum |
| Generation: | All |
| Engine: | 220Hp DXI-5 |
| Original power: | 220Hp |
| Original torque: | 800Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 265Hp |
| Power difference: | 45Hp |
| Mod torque: | 1050Nm |
| Torque difference: | 250Nm |
| Mod Power: | 20% |
| Mod Torque: | 31% |