Waiting for indexing
Renault truck Premium 320Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
320Hp
Modified
410Hp
Difference
90Hp
Torque
Original
1210Nm
Modified
1600Nm
Difference
390Nm
Mod Power
28%
Mod Torque
32%
Renault truck Premium 320Hp
| Brand: | Renault truck |
| Model: | Premium |
| Generation: | All |
| Engine: | 320Hp |
| Original power: | 320Hp |
| Original torque: | 1210Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 410Hp |
| Power difference: | 90Hp |
| Mod torque: | 1600Nm |
| Torque difference: | 390Nm |
| Mod Power: | 28% |
| Mod Torque: | 32% |
Data sheet
| Ecu Model: | Bosch MS6.3 |
| Tools: | Alientech Kess - Dimsport Genius- |