Waiting for indexing
Scania trucks P-Serie 340
Original
Modified
Difference
Power
Original
340Hp
Modified
390Hp
Difference
50Hp
Torque
Original
1700Nm
Modified
1955Nm
Difference
255Nm
Mod Power
14%
Mod Torque
15%
Fuel Saving
10%
Scania trucks P-Serie 340
| Brand: | Scania trucks |
| Model: | P-Serie |
| Generation: | All |
| Engine: | 340 |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 340Hp |
| Original torque: | 1700Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 390Hp |
| Power difference: | 50Hp |
| Mod torque: | 1955Nm |
| Torque difference: | 255Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 14% |
| Mod Torque: | 15% |
Data sheet
| Ecu Model: | Motorola EMS S6 |
| Tools: | Alientech Kess - CMD OBD - |