Waiting for indexing
Scania trucks R-Serie 310
Original
Modified
Difference
Power
Original
310Hp
Modified
355Hp
Difference
45Hp
Torque
Original
1550Nm
Modified
1785Nm
Difference
235Nm
Mod Power
14%
Mod Torque
15%
Fuel Saving
10%
Scania trucks R-Serie 310
| Brand: | Scania trucks |
| Model: | R-Serie |
| Generation: | All |
| Engine: | 310 |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 310Hp |
| Original torque: | 1550Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 355Hp |
| Power difference: | 45Hp |
| Mod torque: | 1785Nm |
| Torque difference: | 235Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 14% |
| Mod Torque: | 15% |