Waiting for indexing
Seat Alhambra 2.0 TSI 200Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
200Hp
Modified
260Hp
Difference
60Hp
Torque
Original
280Nm
Modified
380Nm
Difference
100Nm
Mod Power
30%
Mod Torque
35%
Seat Alhambra 2.0 TSI 200Hp
| Brand: | Seat |
| Model: | Alhambra |
| Generation: | 2010 -> |
| Engine: | 2.0 TSI 200Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 200Hp |
| Original torque: | 280Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 260Hp |
| Power difference: | 60Hp |
| Mod torque: | 380Nm |
| Torque difference: | 100Nm |
| Mod Power: | 30% |
| Mod Torque: | 35% |
Data sheet
| Engine Code: | CCZ |
| Displacement: | 1984 CC |
| Bore & Stroke: | 82,5 X 92,8 mm |
| Compression Ratio: | 10.30 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED17.5.2 |
| Tools: | Autotuner OBD - Dimsport Genius- |