Waiting for indexing
Seat Cordoba 1.6i 8v 75Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
75Hp
Modified
82Hp
Difference
7Hp
Torque
Original
135Nm
Modified
145Nm
Difference
10Nm
Mod Power
9%
Mod Torque
7%
Seat Cordoba 1.6i 8v 75Hp
| Brand: | Seat |
| Model: | Cordoba |
| Generation: | 6K - 1999 - 2003 |
| Engine: | 1.6i 8v 75Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 75Hp |
| Original torque: | 135Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 82Hp |
| Power difference: | 7Hp |
| Mod torque: | 145Nm |
| Torque difference: | 10Nm |
| Mod Power: | 9% |
| Mod Torque: | 7% |
Data sheet
| Engine Code: | ABU |
| Displacement: | 1598 CC |
| Bore & Stroke: | 76,5 X 86,9 mm |
| Compression Ratio: | 9.80 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch ME7.5.10 |