Waiting for indexing
Seat Exeo 2.0 TSI 210Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
210Hp
Modified
260Hp
Difference
50Hp
Torque
Original
320Nm
Modified
400Nm
Difference
80Nm
Mod Power
23%
Mod Torque
25%
Seat Exeo 2.0 TSI 210Hp
| Brand: | Seat |
| Model: | Exeo |
| Generation: | 2009 -> |
| Engine: | 2.0 TSI 210Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 210Hp |
| Original torque: | 320Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 260Hp |
| Power difference: | 50Hp |
| Mod torque: | 400Nm |
| Torque difference: | 80Nm |
| Mod Power: | 23% |
| Mod Torque: | 25% |
Data sheet
| Engine Code: | CDN |
| Displacement: | 1984 CC |
| Bore & Stroke: | 82,5 X 92,8 mm |
| Compression Ratio: | 9.60 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED17.1 |
| Tools: | CMD OBD - Magic Motorsport MAGPRO OBD - |