Waiting for indexing
Seat Leon 1.0 TSI 110Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
110Hp
Modified
140Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
200Nm
Modified
240Nm
Difference
40Nm
Mod Power
27%
Mod Torque
20%
Seat Leon 1.0 TSI 110Hp
| Brand: | Seat |
| Model: | Leon |
| Generation: | 5F MK1 - 2012 - 2017 |
| Engine: | 1.0 TSI 110Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 110Hp |
| Original torque: | 200Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 140Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 240Nm |
| Torque difference: | 40Nm |
| Mod Power: | 27% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Engine Code: | CHZD |
| Displacement: | 999 CC |
| Bore & Stroke: | 74,5 X 76,4 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED17.5.21 |
| Tools: | Autotuner OBD - CMD OBD - |