Waiting for indexing
Seat Mii 1.0i 75Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
75Hp
Modified
85Hp
Difference
10Hp
Torque
Original
95Nm
Modified
105Nm
Difference
10Nm
Mod Power
13%
Mod Torque
10%
Seat Mii 1.0i 75Hp
| Brand: | Seat |
| Model: | Mii |
| Generation: | 2012 -> |
| Engine: | 1.0i 75Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 75Hp |
| Original torque: | 95Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 85Hp |
| Power difference: | 10Hp |
| Mod torque: | 105Nm |
| Torque difference: | 10Nm |
| Mod Power: | 13% |
| Mod Torque: | 10% |
Data sheet
| Engine Code: | CHY |
| Displacement: | 999 CC |
| Bore & Stroke: | 74,5 X 76,4 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch ME17.5.20 |
| Tools: | CMD OBD - |