Waiting for indexing
Seat Toledo 1.6i 16v 105Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
105Hp
Modified
115Hp
Difference
10Hp
Torque
Original
148Nm
Modified
165Nm
Difference
17Nm
Mod Power
9%
Mod Torque
11%
Seat Toledo 1.6i 16v 105Hp
| Brand: | Seat |
| Model: | Toledo |
| Generation: | 1999 - 2004 |
| Engine: | 1.6i 16v 105Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 105Hp |
| Original torque: | 148Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 115Hp |
| Power difference: | 10Hp |
| Mod torque: | 165Nm |
| Torque difference: | 17Nm |
| Mod Power: | 9% |
| Mod Torque: | 11% |
Data sheet
| Engine Code: | AUS |
| Displacement: | 1597 CC |
| Bore & Stroke: | 76,5 X 87,0 mm |
| Compression Ratio: | 12.00 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch ME7.5.10 |
| Tools: | Eprom programmer- |