Waiting for indexing
Skoda Fabia 1.2 TSI 90Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
90Hp
Modified
140Hp
Difference
50Hp
Torque
Original
160Nm
Modified
230Nm
Difference
70Nm
Mod Power
55%
Mod Torque
43%
Skoda Fabia 1.2 TSI 90Hp
| Brand: | Skoda |
| Model: | Fabia |
| Generation: | 2015 -> |
| Engine: | 1.2 TSI 90Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 90Hp |
| Original torque: | 160Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 140Hp |
| Power difference: | 50Hp |
| Mod torque: | 230Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Mod Power: | 55% |
| Mod Torque: | 43% |
Data sheet
| Engine Code: | CJZC |
| Displacement: | 1197 CC |
| Bore & Stroke: | 71,0 X 75,6 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED17.5.25 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - Autotuner OBD - CMD OBD - Magic Motorsport MAGPRO OBD - |