Waiting for indexing
Skoda Kamiq 1.0 TSi 95Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
95Hp
Modified
130Hp
Difference
35Hp
Torque
Original
175Nm
Modified
240Nm
Difference
65Nm
Mod Power
36%
Mod Torque
37%
Skoda Kamiq 1.0 TSi 95Hp
| Brand: | Skoda |
| Model: | Kamiq |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 1.0 TSi 95Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 95Hp |
| Original torque: | 175Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 130Hp |
| Power difference: | 35Hp |
| Mod torque: | 240Nm |
| Torque difference: | 65Nm |
| Mod Power: | 36% |
| Mod Torque: | 37% |
Data sheet
| Displacement: | 999 CC |
| Bore & Stroke: | 74,5 X 76,4 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |