Waiting for indexing
Skoda Karoq 1.5 TSI 150Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
150Hp
Modified
185Hp
Difference
35Hp
Torque
Original
250Nm
Modified
310Nm
Difference
60Nm
Mod Power
23%
Mod Torque
24%
Skoda Karoq 1.5 TSI 150Hp
| Brand: | Skoda |
| Model: | Karoq |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 1.5 TSI 150Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 150Hp |
| Original torque: | 250Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 185Hp |
| Power difference: | 35Hp |
| Mod torque: | 310Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Mod Power: | 23% |
| Mod Torque: | 24% |
Data sheet
| Engine Code: | DADA |
| Displacement: | 1498 CC |
| Bore & Stroke: | 74,5 X 85,9 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Tools: | Alientech KTAG - Magic Motorsport Bench / Flex - |