Waiting for indexing
Skoda Karoq 2.0 TSI 190Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
190Hp
Modified
235Hp
Difference
45Hp
Torque
Original
320Nm
Modified
400Nm
Difference
80Nm
Mod Power
23%
Mod Torque
25%
Skoda Karoq 2.0 TSI 190Hp
| Brand: | Skoda |
| Model: | Karoq |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 2.0 TSI 190Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 190Hp |
| Original torque: | 320Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 235Hp |
| Power difference: | 45Hp |
| Mod torque: | 400Nm |
| Torque difference: | 80Nm |
| Mod Power: | 23% |
| Mod Torque: | 25% |
Data sheet
| Displacement: | 1984 CC |
| Bore & Stroke: | 82,5 X 92,8 mm |
| Compression Ratio: | 11.65 : 1 |
| Tools: | CMD CMD Bench - |