Waiting for indexing
Skoda Kodiaq 2.0 TDI CR - 190Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
190Hp
Modified
225Hp
Difference
35Hp
Torque
Original
400Nm
Modified
460Nm
Difference
60Nm
Mod Power
18%
Mod Torque
15%
Fuel Saving
10%
Skoda Kodiaq 2.0 TDI CR - 190Hp
| Brand: | Skoda |
| Model: | Kodiaq |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 2.0 TDI CR - 190Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 190Hp |
| Original torque: | 400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 225Hp |
| Power difference: | 35Hp |
| Mod torque: | 460Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 18% |
| Mod Torque: | 15% |
Data sheet
| Engine Code: | DFHA |
| Displacement: | 1968 CC |
| Bore & Stroke: | 81,0 X 95,5 mm |
| Compression Ratio: | 16.20 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch EDC17C74 |
| Tools: | Alientech KTAG - Alientech Powergate - Autotuner OBD - CMD OBD - |