Waiting for indexing
Skoda Rapid 1.4 TDI 75Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
75Hp
Modified
115Hp
Difference
40Hp
Torque
Original
210Nm
Modified
280Nm
Difference
70Nm
Mod Power
53%
Mod Torque
33%
Fuel Saving
10%
Skoda Rapid 1.4 TDI 75Hp
| Brand: | Skoda |
| Model: | Rapid |
| Generation: | 2012 -> |
| Engine: | 1.4 TDI 75Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 75Hp |
| Original torque: | 210Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 115Hp |
| Power difference: | 40Hp |
| Mod torque: | 280Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 53% |
| Mod Torque: | 33% |
Data sheet
| Engine Code: | CUSB |
| Displacement: | 1422 CC |
| Bore & Stroke: | 79,5 X 95,5 mm |
| Compression Ratio: | 16.20 : 1 |