Waiting for indexing
Skoda Scala 1.5 TSi - 150Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
150Hp
Modified
175Hp
Difference
25Hp
Torque
Original
250Nm
Modified
310Nm
Difference
60Nm
Mod Power
16%
Mod Torque
24%
Skoda Scala 1.5 TSi - 150Hp
| Brand: | Skoda |
| Model: | Scala |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 1.5 TSi - 150Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 150Hp |
| Original torque: | 250Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 175Hp |
| Power difference: | 25Hp |
| Mod torque: | 310Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Mod Power: | 16% |
| Mod Torque: | 24% |
Data sheet
| Displacement: | 1498 CC |
| Bore & Stroke: | 74,5 X 85,9 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |