Waiting for indexing
Skoda Superb 2.0i 8v 115Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
115Hp
Modified
125Hp
Difference
10Hp
Torque
Original
172Nm
Modified
185Nm
Difference
13Nm
Mod Power
8%
Mod Torque
7%
Skoda Superb 2.0i 8v 115Hp
| Brand: | Skoda |
| Model: | Superb |
| Generation: | 2002 - 2008 |
| Engine: | 2.0i 8v 115Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 115Hp |
| Original torque: | 172Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 125Hp |
| Power difference: | 10Hp |
| Mod torque: | 185Nm |
| Torque difference: | 13Nm |
| Mod Power: | 8% |
| Mod Torque: | 7% |
Data sheet
| Engine Code: | AZM |
| Displacement: | 1984 CC |
| Bore & Stroke: | 82,0 X 92,8 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch ME7.5.5 |