Waiting for indexing
Skoda Superb 2.0 TSI - 272Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
272Hp
Modified
350Hp
Difference
78Hp
Torque
Original
350Nm
Modified
460Nm
Difference
110Nm
Mod Power
28%
Mod Torque
31%
Skoda Superb 2.0 TSI - 272Hp
| Brand: | Skoda |
| Model: | Superb |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 2.0 TSI - 272Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 272Hp |
| Original torque: | 350Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 350Hp |
| Power difference: | 78Hp |
| Mod torque: | 460Nm |
| Torque difference: | 110Nm |
| Mod Power: | 28% |
| Mod Torque: | 31% |
Data sheet
| Displacement: | 1984 CC |
| Bore & Stroke: | 82,5 X 92,8 mm |
| Compression Ratio: | 9.30 : 1 |
| Ecu Model: | Siemens/Continental Simos 18 |
| Tools: | CMD OBD - |