Waiting for indexing
Skoda Yeti 2.0 TDI CR 140Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
140Hp
Modified
190Hp
Difference
50Hp
Torque
Original
320Nm
Modified
420Nm
Difference
100Nm
Mod Power
35%
Mod Torque
31%
Fuel Saving
10%
Skoda Yeti 2.0 TDI CR 140Hp
| Brand: | Skoda |
| Model: | Yeti |
| Generation: | 2014 -> |
| Engine: | 2.0 TDI CR 140Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 140Hp |
| Original torque: | 320Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 190Hp |
| Power difference: | 50Hp |
| Mod torque: | 420Nm |
| Torque difference: | 100Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 35% |
| Mod Torque: | 31% |
Data sheet
| Engine Code: | CFHC |
| Displacement: | 1968 CC |
| Bore & Stroke: | 81,0 X 95,5 mm |
| Compression Ratio: | 16.00 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch EDC17C46 |
| Tools: | CMD OBD - Magic Motorsport MAGPRO OBD - |