Waiting for indexing
Smart City 1.0 Turbo Brabus 98Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
98Hp
Modified
120Hp
Difference
22Hp
Torque
Original
140Nm
Modified
160Nm
Difference
20Nm
Mod Power
22%
Mod Torque
14%
Smart City 1.0 Turbo Brabus 98Hp
| Brand: | Smart |
| Model: | City |
| Generation: | 2002 - 2004 |
| Engine: | 1.0 Turbo Brabus 98Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 98Hp |
| Original torque: | 140Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 120Hp |
| Power difference: | 22Hp |
| Mod torque: | 160Nm |
| Torque difference: | 20Nm |
| Mod Power: | 22% |
| Mod Torque: | 14% |
Data sheet
| Engine Code: | M451.333 |
| Displacement: | 999 CC |