Waiting for indexing
Smart ForFour 0.9 Turbo 90Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
90Hp
Modified
110Hp
Difference
20Hp
Torque
Original
135Nm
Modified
155Nm
Difference
20Nm
Mod Power
22%
Mod Torque
14%
Smart ForFour 0.9 Turbo 90Hp
| Brand: | Smart |
| Model: | ForFour |
| Generation: | 2014 -> |
| Engine: | 0.9 Turbo 90Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 90Hp |
| Original torque: | 135Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 110Hp |
| Power difference: | 20Hp |
| Mod torque: | 155Nm |
| Torque difference: | 20Nm |
| Mod Power: | 22% |
| Mod Torque: | 14% |
Data sheet
| Engine Code: | H4B 490 / M281.910 |
| Displacement: | 989 CC |
| Ecu Model: | Bosch ME17.9.20 |
| Tools: | Alientech KTAG - Autotuner Bootmode - CMD Tricore Boottool - Magic Motorsport Bench / Flex - Magic Motorsport MAGPRO OBD - |