Waiting for indexing
Smart ForTwo 1.0i 61Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
61Hp
Modified
67Hp
Difference
6Hp
Torque
Original
92Nm
Modified
102Nm
Difference
10Nm
Mod Power
9%
Mod Torque
10%
Smart ForTwo 1.0i 61Hp
| Brand: | Smart |
| Model: | ForTwo |
| Generation: | -> 2014 |
| Engine: | 1.0i 61Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 61Hp |
| Original torque: | 92Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 67Hp |
| Power difference: | 6Hp |
| Mod torque: | 102Nm |
| Torque difference: | 10Nm |
| Mod Power: | 9% |
| Mod Torque: | 10% |
Data sheet
| Engine Code: | 3B21 |
| Displacement: | 999 CC |
| Bore & Stroke: | 72,2 X 81,3 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch ME7.7.0 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - CMD CMD Bench - Dimsport New Trasdata- Eprom programmer- |