Waiting for indexing
Smart ForTwo 0.9 Turbo Brabus 109Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
109Hp
Modified
120Hp
Difference
11Hp
Torque
Original
170Nm
Modified
190Nm
Difference
20Nm
Mod Power
10%
Mod Torque
11%
Smart ForTwo 0.9 Turbo Brabus 109Hp
| Brand: | Smart |
| Model: | ForTwo |
| Generation: | 2014 -> |
| Engine: | 0.9 Turbo Brabus 109Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 109Hp |
| Original torque: | 170Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 120Hp |
| Power difference: | 11Hp |
| Mod torque: | 190Nm |
| Torque difference: | 20Nm |
| Mod Power: | 10% |
| Mod Torque: | 11% |
Data sheet
| Engine Code: | M128.910 |
| Displacement: | 999 CC |
| Bore & Stroke: | 72,0 X 81,8 mm |
| Compression Ratio: | 10.00 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch ME17.9.20 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - Autotuner OBD - CMD OBD - CMD Tricore Boottool - Dimsport New Trasdata- Magic Motorsport Bench / Flex - |