Waiting for indexing
Smart Roadster 0.7 Turbo Brabus 101Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
101Hp
Modified
121Hp
Difference
20Hp
Torque
Original
130Nm
Modified
160Nm
Difference
30Nm
Mod Power
19%
Mod Torque
23%
Smart Roadster 0.7 Turbo Brabus 101Hp
| Brand: | Smart |
| Model: | Roadster |
| Generation: | 2003 - 2006 |
| Engine: | 0.7 Turbo Brabus 101Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 101Hp |
| Original torque: | 130Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 121Hp |
| Power difference: | 20Hp |
| Mod torque: | 160Nm |
| Torque difference: | 30Nm |
| Mod Power: | 19% |
| Mod Torque: | 23% |
Data sheet
| Engine Code: | M160.923 |
| Displacement: | 698 CC |
| Bore & Stroke: | 66,5 X 67,0 mm |
| Compression Ratio: | 9.00 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MEG1.1 |
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd - |