Waiting for indexing
SsangYong Kyron 200 XDi 141Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
141Hp
Modified
170Hp
Difference
29Hp
Torque
Original
310Nm
Modified
370Nm
Difference
60Nm
Mod Power
20%
Mod Torque
19%
Fuel Saving
10%
SsangYong Kyron 200 XDi 141Hp
| Brand: | SsangYong |
| Model: | Kyron |
| Generation: | All |
| Engine: | 200 XDi 141Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 141Hp |
| Original torque: | 310Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 170Hp |
| Power difference: | 29Hp |
| Mod torque: | 370Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 20% |
| Mod Torque: | 19% |
Data sheet
| Engine Code: | D20DT |
| Displacement: | 1998 CC |
| Bore & Stroke: | 86,2 X 85,6 mm |
| Compression Ratio: | 18.00 : 1 |
| Ecu Model: | Delphi DCM3.2 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - CMD OBD - FGtech- MPPS- |