Waiting for indexing
SsangYong Rodius 2.2 e-XDI 178Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
178Hp
Modified
220Hp
Difference
42Hp
Torque
Original
400Nm
Modified
460Nm
Difference
60Nm
Mod Power
23%
Mod Torque
15%
Fuel Saving
10%
SsangYong Rodius 2.2 e-XDI 178Hp
| Brand: | SsangYong |
| Model: | Rodius |
| Generation: | All |
| Engine: | 2.2 e-XDI 178Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 178Hp |
| Original torque: | 400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 220Hp |
| Power difference: | 42Hp |
| Mod torque: | 460Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 23% |
| Mod Torque: | 15% |
Data sheet
| Engine Code: | D22DTF |
| Displacement: | 2157 CC |
| Bore & Stroke: | 86,2 X 94,2 mm |
| Compression Ratio: | 15.50 : 1 |
| Ecu Model: | Delphi DCM6.2 |
| Tools: | Alientech Kess - Bitbox- |