Waiting for indexing
Subaru BRZ 2.0i - 205Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
205Hp
Modified
215Hp
Difference
10Hp
Torque
Original
211Nm
Modified
220Nm
Difference
9Nm
Mod Power
4%
Mod Torque
4%
Subaru BRZ 2.0i - 205Hp
| Brand: | Subaru |
| Model: | BRZ |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 2.0i - 205Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 205Hp |
| Original torque: | 211Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 215Hp |
| Power difference: | 10Hp |
| Mod torque: | 220Nm |
| Torque difference: | 9Nm |
| Mod Power: | 4% |
| Mod Torque: | 4% |
Data sheet
| Engine Code: | FA20 |
| Displacement: | 1998 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 86,0 mm |
| Compression Ratio: | 12.50 : 1 |
| Ecu Model: | Denso SH72531 |
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd - |