Waiting for indexing
Subaru Impreza 2.0T WRX 225Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
225Hp
Modified
260Hp
Difference
35Hp
Torque
Original
300Nm
Modified
360Nm
Difference
60Nm
Mod Power
15%
Mod Torque
20%
Subaru Impreza 2.0T WRX 225Hp
| Brand: | Subaru |
| Model: | Impreza |
| Generation: | 2003 - 2005 |
| Engine: | 2.0T WRX 225Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 225Hp |
| Original torque: | 300Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 260Hp |
| Power difference: | 35Hp |
| Mod torque: | 360Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Mod Power: | 15% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Engine Code: | EJ20 |
| Ecu Model: | Denso 68HC16 |
| Tools: | Alientech Kess - Dimsport Genius- Dimsport New Trasdata- |