Waiting for indexing
Subaru Levorg 2.0 GT 150Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
150Hp
Modified
164Hp
Difference
14Hp
Torque
Original
198Nm
Modified
220Nm
Difference
22Nm
Mod Power
9%
Mod Torque
11%
Subaru Levorg 2.0 GT 150Hp
| Brand: | Subaru |
| Model: | Levorg |
| Generation: | 2015 - 2019 |
| Engine: | 2.0 GT 150Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 150Hp |
| Original torque: | 198Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 164Hp |
| Power difference: | 14Hp |
| Mod torque: | 220Nm |
| Torque difference: | 22Nm |
| Mod Power: | 9% |
| Mod Torque: | 11% |
Data sheet
| Displacement: | 1995 CC |
| Bore & Stroke: | 84,0 X 90,0 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |