Waiting for indexing
Subaru Tribeca 3.6i 258Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
258Hp
Modified
275Hp
Difference
17Hp
Torque
Original
350Nm
Modified
370Nm
Difference
20Nm
Mod Power
6%
Mod Torque
5%
Subaru Tribeca 3.6i 258Hp
| Brand: | Subaru |
| Model: | Tribeca |
| Generation: | 2008 - 2010 |
| Engine: | 3.6i 258Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 258Hp |
| Original torque: | 350Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 275Hp |
| Power difference: | 17Hp |
| Mod torque: | 370Nm |
| Torque difference: | 20Nm |
| Mod Power: | 6% |
| Mod Torque: | 5% |
Data sheet
| Engine Code: | EZ36D |
| Displacement: | 3630 CC |
| Ecu Model: | Denso DM |
| Tools: | Alientech Kess - Dimsport Genius- |