Waiting for indexing
Subaru XV 1.6i - 114Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
114Hp
Modified
128Hp
Difference
14Hp
Torque
Original
150Nm
Modified
174Nm
Difference
24Nm
Mod Power
12%
Mod Torque
16%
Subaru XV 1.6i - 114Hp
| Brand: | Subaru |
| Model: | XV |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 1.6i - 114Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 114Hp |
| Original torque: | 150Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 128Hp |
| Power difference: | 14Hp |
| Mod torque: | 174Nm |
| Torque difference: | 24Nm |
| Mod Power: | 12% |
| Mod Torque: | 16% |
Data sheet
| Engine Code: | FB16 |
| Displacement: | 1600 CC |
| Bore & Stroke: | 78,8 X 82,0 mm |
| Compression Ratio: | 11.00 : 1 |
| Ecu Model: | Denso DZ |
| Tools: | PCM-Flash- |