Waiting for indexing
Suzuki SX4 2.0 DDiS 134Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
134Hp
Modified
170Hp
Difference
36Hp
Torque
Original
320Nm
Modified
390Nm
Difference
70Nm
Mod Power
26%
Mod Torque
21%
Fuel Saving
10%
Suzuki SX4 2.0 DDiS 134Hp
| Brand: | Suzuki |
| Model: | SX4 |
| Generation: | All |
| Engine: | 2.0 DDiS 134Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 134Hp |
| Original torque: | 320Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 170Hp |
| Power difference: | 36Hp |
| Mod torque: | 390Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 26% |
| Mod Torque: | 21% |
Data sheet
| Engine Code: | D20AA |
| Displacement: | 1956 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 90,4 mm |
| Compression Ratio: | 16.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch EDC16C39 |
| Tools: | CMD OBD - EVC BDM - |