Waiting for indexing
Suzuki Wagon R 1.3 DDiS 69Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
69Hp
Modified
95Hp
Difference
26Hp
Torque
Original
170Nm
Modified
215Nm
Difference
45Nm
Mod Power
37%
Mod Torque
26%
Fuel Saving
10%
Suzuki Wagon R 1.3 DDiS 69Hp
| Brand: | Suzuki |
| Model: | Wagon R |
| Generation: | All |
| Engine: | 1.3 DDiS 69Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 69Hp |
| Original torque: | 170Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 95Hp |
| Power difference: | 26Hp |
| Mod torque: | 215Nm |
| Torque difference: | 45Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 37% |
| Mod Torque: | 26% |
Data sheet
| Engine Code: | G13BB |
| Displacement: | 1248 CC |
| Bore & Stroke: | 69,6 X 82,0 mm |
| Compression Ratio: | 18.00 : 1 |
| Ecu Model: | Marelli MJD602.04 |