Waiting for indexing
Toyota Hilux 2.5 D-4D 144Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
144Hp
Modified
175Hp
Difference
31Hp
Torque
Original
343Nm
Modified
410Nm
Difference
67Nm
Mod Power
21%
Mod Torque
19%
Fuel Saving
10%
Toyota Hilux 2.5 D-4D 144Hp
| Brand: | Toyota |
| Model: | Hilux |
| Generation: | 2015 -> |
| Engine: | 2.5 D-4D 144Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 144Hp |
| Original torque: | 343Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 175Hp |
| Power difference: | 31Hp |
| Mod torque: | 410Nm |
| Torque difference: | 67Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 21% |
| Mod Torque: | 19% |
Data sheet
| Engine Code: | 2KD-FTV |
| Displacement: | 2494 CC |
| Bore & Stroke: | 92,0 X 93,8 mm |
| Compression Ratio: | 15.60 : 1 |
| Ecu Model: | Denso 275922-022 (CAN) |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - Dimsport Genius- Magic Motorsport MAGPRO OBD - |