Waiting for indexing
Toyota ProAce 2.0 D-4D 180Hp Euro6
Original
Modified
Difference
Power
Original
180Hp
Modified
205Hp
Difference
25Hp
Torque
Original
400Nm
Modified
460Nm
Difference
60Nm
Mod Power
13%
Mod Torque
15%
Fuel Saving
10%
Toyota ProAce 2.0 D-4D 180Hp Euro6
| Brand: | Toyota |
| Model: | ProAce |
| Generation: | 2016 -> |
| Engine: | 2.0 D-4D 180Hp Euro6 |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 180Hp |
| Original torque: | 400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 205Hp |
| Power difference: | 25Hp |
| Mod torque: | 460Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 13% |
| Mod Torque: | 15% |
Data sheet
| Engine Code: | 4WZ-FHV |
| Displacement: | 1997 CC |
| Bore & Stroke: | 85,0 X 88,0 mm |
| Compression Ratio: | 16.00 : 1 |
| Ecu Model: | Delphi DCM6.2A |
| Tools: | Alientech KTAG - Autotuner OBD - CMD OBD - |