Waiting for indexing
Toyota Tacoma 2.7i - 159Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
159Hp
Modified
187Hp
Difference
28Hp
Torque
Original
244Nm
Modified
271Nm
Difference
27Nm
Mod Power
17%
Mod Torque
11%
Toyota Tacoma 2.7i - 159Hp
| Brand: | Toyota |
| Model: | Tacoma |
| Generation: | 2005 - 2015 |
| Engine: | 2.7i - 159Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 159Hp |
| Original torque: | 244Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 187Hp |
| Power difference: | 28Hp |
| Mod torque: | 271Nm |
| Torque difference: | 27Nm |
| Mod Power: | 17% |
| Mod Torque: | 11% |
Data sheet
| Engine Code: | 2TR-FE |
| Displacement: | 2694 CC |